تبلیغات
هیئت کاراته شهرستان فردیس - ویتامین C و مواد آنتی اکسیدان ضربان قلب را بعد از عمل نرمال می کند

نتایج پژوهش پرفیوژنیست های کشور نشان داد

ویتامین C و مواد آنتی اکسیدان ضربان قلب را بعد از عمل نرمال می کند

نتایج اولیه پژوهش پرفیوژنیست های کشور حاکی از بهبود شاخص های EF، آریتمی های پس از عمل و میزان دریافت اینوتروپ در گروه های دریافت کننده مواد آنتی اکسیدان (اسید اسکوربیک و عصاره دانه انگور سیاه) است همچنین ریتم سینوسی در افراد دریافت کنندهVit C برمی گردد.

ویتامین C و مواد آنتی اکسیدان ضربان قلب را بعد از عمل نرمال می کند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری کشور، در جراحی قلب به علل مختلف جریان خون عروق کرونر مختل شده و دوره هایی از ایسکمی به میوکارد تحمیل می شود که با شروع مجدد جریان خون به نواحی ایسکمیک ، این اثرات (reperfusion injury ) تشدید می شود.

 

سالهاست که برای کاهش اثرات شناخته شده ایسکمی بر روی سلول های میوکارد (که مقداری مربوط به اختلال عملکرد پمپ های سلولی، افزایش کلسیم داخل سلولی و فعال شدن آنزیمهایی که در نهایت باعث صدمه سلولی می شوند )روش های محافظتی مختلفی بکار برده می شود.

بر پایه این گزارش، در دهه های اخیر نیز توجه ویژه ای به آسیب مرحله شروع مجدد جریان خون معطوف شده است که در حقیقت تکمیل کننده اثرات مخرب ایسکمی بر بافت میوکارد قلب است که ناشی از آزاد شدن رادیکال های آزاد اکسیژن از سلول های قلبی و لکوسیت ها در دقایق اولیه پس از برقراری خون است.

این مواد در حالت عادی در سلول ها تولید می شوند و توسط آنزیم های آنتی اکسیداتیو شامل سوپراکسید دیسموتاز، کاتالاز، گلوتاتیون ردوکتاز خنثی می شوند.

 در شرایط ایسکمی توانایی این آنتی اکسیدان ها کم می شود که در نهایت با حمله به اسیدهای چرب غیر اشباع دیواره سلولی باعث آسیب و پراکسید شدن آنها می شوند و تعادل یونی در طرفین غشا و نیز سیستم رتیکولوم سارکوپلاسمیک را مختل کرده و با فعال شدن آنزیم های پروتئولیتیک باعث صدمات سلولی غیر قابل برگشت می شوند.

صدمات مرحله ری پرفیوژن با استفاده از روشهایی چون CARR، مواد آنتی اکسیدان قوی چون ویتامین های E ، C و عصاره دانه انگور سیاه تقلیل می یابد.


طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: کاراته، ضربان قلب، ویتامین c،

تاریخ : چهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشتماه سال 1390 | 00:33 | نویسنده : mehdi rahmani | نظرات